Szybkie spojrzenie na to, co sprawia, że ​​Chia Network jest wyjątkowa


krąg przyjaciół jest już zielony.

Początkiem Bitcoina jest kryzys finansowy z 2008r. gdy Satoshi Nakamoto zostawił wiadomość w bloku genezy: „The Times 03 / styczeń / 2009 r. Kanclerz na skraju drugiego pakietu ratunkowego dla banków”.

Satoshi Nakamoto użył niezmiennego znacznika czasu, aby zapisać zjawisko nadmiernie emitowanej scentralizowanej waluty i drukować pieniądze do woli w łańcuchu bloków i ogłosił narodziny Bitcoina, zdecentralizowanej i pozbawionej zaufania kryptowaluty, wykorzystującej metodę blockchain; ale wraz z powolną ekspansją sieć Bitcoin, zwykły domowy procesor komputera, który może być wydobyty na początku, nie może już wydobywać bitcoinów, a następnie do GPU, a następnie do obecnego wydobywania chipów ASIC. Można powiedzieć, że jest coraz bardziej odległy od pierwotnego zamiaru Satoshi Nakamoto. Jednocześnie ogromne zużycie energii generowane przez wydobywanie bitcoinów przyciąga coraz więcej uwagi ludzi.

Bram Cohen, twórca Chia, uważa, że ​​wydobywanie bitcoinów –

  „Marnotrawstwo jest po prostu obrzydliwe i okropne”

Na tej podstawie Cohen rozpoczął tworzenie sieci Chia Network, zielonej, opartej na POSpace i Time (mechanizmie konsensusu opartym na czasie i przestrzeni), mającej na celu stworzenie energooszczędnego, łatwiejszego w użyciu, bezpieczniejszego i bardziej zdecentralizowanego łańcucha bloków.

W tym samym czasie w Linkedin napisał „Znowu zaczynamy”, mając na celu pozostanie zdecentralizowanym projektem, takim jak BitTorrent, w którym każdy może uczestniczyć. Jest przekonany, że sukces Chia zmieni obecny krajobraz kryptowalut.

Proof of Space (PoSpace) jest również nazywany Proof of Capacity (PoCapacity) i został pierwotnie zaproponowany m.in. przez polaka prof. Stefana Dziembowskiego w 2015r. Proof of Space jest bardzo podobny do Proof of Work, z tym że zamiast przetwarzania wykorzystuje pamięć masową. Dowód przestrzeni jest powiązany z funkcją trudności pamięci i dowodem odzyskiwalności, ale są też duże różnice. Dowód przestrzeni to fragment danych przesłanych przez dowódcę do weryfikatora w celu udowodnienia, że ​​dowódca zarezerwował określoną ilość miejsca. Aby zapewnić skuteczność, proces weryfikacji musi zająć niewielką ilość czasu i miejsca, aby zapewnić wysoką wydajność. Jeśli dowódca nie rezerwuje miejsca na dowód, trudno przejść weryfikację. Sposobem na wdrożenie dowodu przestrzennego, jest użycie nieczytelnej grafiki – weryfikator prosi dowodowego o stworzenie etykiety graficznej, która jest trudna do złożenia, weryfikator przesyła etykietę, a następnie weryfikator prosi weryfikatora o losowe wybranie kilku etykiet na przesłanej etykiecie. Wraz z wydaniem Bitcoina, odpowiedni naukowcy i technicy zaczęli badać alternatywy dla mechanizmów wydobywczych w kontekście kryptowalut, w tym PoSpace. Jak dotąd zaczęto publikować pewne powiązane teorie i zastosowania PoSpace.

Zasada działania

  Potwierdzenie braku miejsca może być sposobem na udowodnienie, że nie używasz miejsca na dysku twardym. Użytkownicy łańcucha blokowego Chia „zasypują” nieużywane miejsce na swoich dyskach twardych, instalując oprogramowanie, które przechowuje zestaw zaszyfrowanych numerów na dysku jako „spisek”. Tacy użytkownicy nazywani są „rolnikami”. Kiedy blockchain transmituje wyzwanie następnego bloku, rolnicy mogą przeskanować swoją działkę, aby sprawdzić, czy ma wartość skrótu najbliższą wyzwaniu. Prawdopodobieństwo wygrania bloku przez rolnika to procent całkowitej powierzchni rolnika w całej sieci. Dowód czasowy wymaga krótkiego okresu czasu, aby przejść między blokami. Dowód czasowy uzyskuje się za pomocą weryfikowalnej funkcji opóźnienia, której obliczenie zajmuje pewien czas, ale szybkość weryfikacji jest bardzo duża. Kluczową ideą VDF jest to, że wymagają one obliczeń sekwencyjnych, a ponieważ posiadanie wielu równoległych maszyn nie daje żadnych korzyści, może zminimalizować straty mocy. Serwery VDF („Timelords”) mogą być stosunkowo nieliczne, ponieważ najszybsze serwery VDF zawsze będą w rankingu pierwsze, a do ukończenia bloku w sieci i przesunięcia łańcucha do przodu potrzebny jest tylko szybki i sprawiedliwy Timelord.

Analiza zespołu i inwestora

Chia Network została założona przez Brama Cohena, twórcę BitTorrent. Należą do nich Gene Hoffman, były założyciel i dyrektor generalny eMusic.com i Vindicia, oraz Mitch Edwards, były pełniący obowiązki dyrektora generalnego Overstock.com. Blockchain Chia ma aktywną społeczność programistów open source i wniósł wiele wkładów do bazy kodu. Wiele osób bierze udział w tworzeniu łańcucha blokowego Chia w takich obszarach, jak badania, recenzowanie, rozwój, testowanie, dokumentacja i tłumaczenie.

  Na poziomie technicznym Cohen, założyciel BitTorrent, potrzebuje własnych sił. Gene Hoffman i Mitch Edwards, którzy mają duże doświadczenie w blockchain. Ponadto popularność i wykorzystanie BT w dziedzinie open source w tamtym czasie znacząco wpłynęło na promocję Chialispa (rozwój inteligentnych kontraktów Chia). Język z pewnością będzie ogromną pomocą. W ten sposób integralność zespołu jest nadal bardzo wysoka.

Spójrzmy na jego inwestorów

AngelList powstała w 2010 roku jako platforma dokująca dla startupów, aniołów biznesu i osób poszukujących pracy, które zamierzają szukać pracy w startupach. Początkowo platforma zapewniała dopasowywanie online dla początkujących firm technologicznych, które potrzebowały finansowania zalążkowego. Od 15 lat strona umożliwia startującym firmom przygotowywanie funduszy od aniołów biznesu i umożliwia inwestorom zapraszanie innych akredytowanych inwestorów do współinwestowania.

Naval Ravikant jest partnerem i dyrektorem generalnym AngelList; był partnerem Epinions i vast.con, aniołem-inwestorem i zainwestował w dziesiątki firm, w tym Twitter, Uber, Yammer, Stack Overflow i Wanelo. Wybrany jako dziesiąty anioł inwestor TechCrunch w lutym 2017r. Zainwestował w 183 projekty i wyszedł z 64. W 2001 roku Naval wszedł do branży venture capital, najpierw krótko przebywał w August Capital, a następnie założył własny, mały fundusz specjalizujący się w inwestycjach aniołów.

Andreessen Horowitz (a16z) to amerykańska prywatna spółka typu venture capital założona w 2009 roku przez Marka Andersona i Bena Horowitza. Siedziba firmy znajduje się w Menlo Park w Kalifornii w USA. W latach 2006-2010 Anderson i Horowitz byli aktywnymi inwestorami w firmach technologicznych. Ponadto wspólnie zainwestowali 80 milionów dolarów w 45 nowych firm, takich jak Twitter. W tym czasie obaj stali się super-aniołami. W maju 2011 r. Andreessen Horowitz został uznany przez Investor Rank za najlepszą spółkę typu venture capital na podstawie sieci firmy i stopnia powiązań z innymi spółkami venture capital. Andreessen uplasował się na 10 miejscu na liście Forbes Midas z 2011r., obejmującej inwestorów gorących technologii, a on i Horowitz zajął 6. miejsce na liście startupów Vanity Fair w 2011r., a najbardziej wpływowi inwestorzy CNET w 2011r. uplasowali się na liście 7 osób.

Greylock Partners, założona w 1965r., jest jedną z najstarszych firm venture capital i jednym z czołowych inwestorów venture capital w Dolinie Krzemowej, zarządzającą aktywami o wartości ponad 3,5 miliarda dolarów amerykańskich. Firma koncentruje się na wczesnych etapach rozwoju rynku konsumenckiego, oprogramowania i infrastruktury dla przedsiębiorstw oraz półprzewodników. Na początku zainwestował w szereg znanych firm, takich jak Facebook, LinkedIn, Instagram, Pandora, Dropbox, Airbnb i tak dalej.

Powyższe trzy to czołowe instytucje inwestycyjne na świecie. Można powiedzieć, że poparcie jest nadal bardzo silne.

DECENTRALIZACJA

W przeciwieństwie do innych projektów, Chia nie prowadzi ICO ani nie prowadzi prywatnych ofert na Coinlist. Z wyjątkiem 21 milionów rezerw strategicznych, wszystkie muszą być pozyskiwane z wydobycia dysków twardych.

Wykorzystanie dysków twardych przez Chia do wydobywania rzeczywiście obniżyło próg wydobycia. Jednocześnie nie ma stakingu. Można powiedzieć, że jego otwartość jest porównywalna z wczesnym Bitcoinem. Być może jest to pierwotny zamiar Cohena, aby stworzyć BitTorrent.


źródło: http://forex.cngold.com.cn/20210416d11141n350705111.html


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych krytptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)