wymagania dotyczące zasilania, stają się trwałe w hrabstwie Missoula


W obliczu zbliżających się celów związanych z czystą energią elektryczną i zmianami klimatycznymi oraz z tymczasowym rozporządzeniem w sprawie podziału na strefy, które ma wygasnąć, hrabstwo Missoula przyjęło stałe przepisy dotyczące operacji wydobywczych kryptowalut.

Nowe rozporządzenie, które weszło w życie w zeszłym tygodniu, tworzy nowe przepisy dotyczące stref określające, gdzie i jak może odbywać się wydobywanie kryptowalut. Obszary muszą być strefami przeznaczonymi do użytku przemysłowego, a operacja wydobywcza musi opracować lub zakupić wystarczającą ilość nowej energii odnawialnej, aby zrekompensować jej zużycie energii elektrycznej.

Zgodnie z rozporządzeniem, operacja musi również usuwać wszystkie odpady elektroniczne w centrum recyklingu e-odpadów licencjonowanym przez Departament Jakości Środowiska stanu Montana. Przepisy obowiązują w całym hrabstwie, z wyjątkiem granic miasta.

Jenny Dixon, starsza planistka okręgowa, powiedziała, że ​​rozporządzenie jest jednym z pierwszych tego rodzaju i zostało już zauważone w innych częściach kraju.
„Otrzymywaliśmy wiele telefonów i próśb o przedstawienie tych informacji w innych częściach hrabstwa, gdzie wydobywanie kryptowalut stwarza pewne problemy” – powiedział Dixon. „Pracowaliśmy z wieloma ludźmi w północnej części stanu Nowy Jork. Podział na strefy jest jednym z pierwszych, który naprawdę odnosi się do wpływu wydobycia kryptowalut na zmiany klimatyczne. ”

Według Dixona obecne szacunki sugerują, że wydobycie kryptowalut na całym świecie zużywa ponad 100 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Porównała to do zużycia energii elektrycznej całych narodów, w tym Holandii i Argentyny.

NorthWestern Energy otrzymuje również coraz więcej zapytań od nowych operatorów górniczych. Liczby sugerują, że gdyby wszystkie proponowane projekty zostały opracowane, oznaczałoby to dodanie do państwa 1000 megawatów nowego obciążenia elektrycznego. To więcej niż obecne obciążenie NorthWestern wynoszące około 1600 megawatów.

Mając na uwadze takie liczby i mając na celu osiągnięcie 100% czystej energii elektrycznej do 2030 r., Hrabstwo Missoula powołało się na stan wyjątkowy w 2019 r., Kiedy wprowadził tymczasowe przepisy dotyczące nowych lub rozszerzonych operacji kryptowalutowych, szukając rozwiązania dla dużego zużycia energii w branży.

W 2020 r. Ponownie rozszerzył te tymczasowe przepisy, które miały wygasnąć w tym tygodniu. Nowe zarządzenie powiatu sprawia, że ​​przepisy te są trwałe.

„Jest to niezwykle proaktywne” – powiedział komisarz Dave Strohmaier. „Wynika to z faktu, że inne miejsca w całym hrabstwie pytają o to, jak do tego podeszliśmy, i w kontekście naszych obecnych pragnień osiągnięcia 100% czystej energii elektrycznej do 2030 r. I złagodzenia zmian klimatycznych, jest to trafne”.

Diana Maneta, koordynatorka ds. Oszczędzania energii i zrównoważonego rozwoju w hrabstwie Missoula, powiedziała, że ​​wydobywanie kryptowalut jest zdefiniowane w nowym rozporządzeniu jako proces wymagający dowodu wykonania pracy.

Hrabstwo uważa, że ​​definicja oddziela wydobywanie kryptowalut od innych centrów danych i czynności obliczeniowych, które nie wymagają dowodu pracy.

Istnieją inne sposoby utrzymywania łańcuchów bloków, które nie wymagają potwierdzenia pracy i procesu wydobywania” – powiedział Maneta. „Zazwyczaj termin wydobywanie kryptowalut odnosi się do procesu sprawdzania poprawności pracy. Jest to techniczny sposób odniesienia się do tego energochłonnego procesu wydobywczego ”.


źródło: https://www.kpax.com/news/missoula-county/cryptocurrency-regulations-power-requirements-become-permanent-in-missoula-county