Chia wprowadza na rynek ekologiczny łańcuch blokowy i nową cyfrową walutę

SOUTH SAN FRANCISCO, CA | 24 marca 2021 r. 06:05 czasu wschodniego

Chia Network Inc. („Chia”) przedstawiła swój rewolucyjny, przyjazny dla środowiska blockchain, nową cyfrową walutę znaną jako „chia”, a także nowy przełomowy język programowania inteligentnych transakcji w łańcuchu o nazwie „Chialisp”.

Blockchain Chia to globalna zdecentralizowana sieć typu open source, która obsługuje system rozliczeń płatności za pomocą chia, jej natywnej kryptowaluty. Firma spodziewa się, że jej blockchain będzie używany w szeregu transakcji, w tym w płatnościach transgranicznych, emitowaniu aktywów finansowych i stabilnej emisji monet. Chia zamierza sprzedawać usługi oprogramowania i wsparcie dla swojego open source blockchain i oprogramowania do inteligentnych transakcji rządom, instytucjom finansowym, korporacjom oraz dużym nabywcom i sprzedawcom pamięci masowej.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy uruchomić nową platformę blockchain i inteligentną platformę transakcyjną Chia, która jest łatwiejsza w użyciu, bardziej energooszczędna i bezpieczniejsza niż istniejące alternatywy dla cyfrowych pieniędzy. Poprawiając niedociągnięcia Proof of Work w zakresie centralizacji, zużycia energii elektrycznej i słabej programowalności, blockchain Chia ma potencjał, aby stać się rdzeniem nowej architektury monetarnej ”- powiedział Bram Cohen , CEO Chia.

Od marca 2021 r. Łańcuch blokowy Chia ma około 2000 pełnych węzłów w ciągu ostatnich 24 godzin i 12500 pełnych węzłów od momentu uruchomienia w porównaniu do Ethereum z 6800 pełnymi węzłami . Według Brama Cohena duża liczba niezależnie obsługiwanych węzłów jest uważana za kluczową dla sukcesu Chia, ponieważ jej podstawowa wartość zależy od jej zdolności do pozostania zdecentralizowanym. Rolnictwo pozwoli nawet najmniejszemu farmerowi prowadzącemu węzeł szansę wygrać nagrody za walidację sieci. Prowadzenie węzła jest również bezpieczniejszym sposobem na samoopiekę.

Chia jest odpowiedzią na problem klimatyczny Bitcoina

Banki i waluty są podatne na rutynowe wstrząsy wynikające z niewłaściwego zarządzania przez rząd, globalnych kryzysów finansowych i generalnie działają na przestarzałych technologiach. Bitcoin został uruchomiony podczas jednego z tych kryzysów bankowych, aby spróbować rozwiązać te bieżące problemy. Ale Bitcoin zużywa obecnie około 64 terawatogodzin rocznie, co stanowi poziom zużycia energii porównywalny z poziomem zużycia energii w Szwajcarii. Ten poziom zużycia energii jest kontrowersyjny i może się pogorszyć wraz ze wzrostem adopcji bitcoinów i cen energii. Co więcej, skrypt Bitcoin jest bardzo ograniczony, wolno się rozwija i generalnie wymaga znacznych zmian w protokole Bitcoin, których wdrożenie może zająć lata. Te opóźnienia i ograniczenia utrudniły budowanie nadzoru i kontroli w łańcuchu bloków Bitcoin.

Ethereum podziela zależność Bitcoina od „marnotrawnego” wydobywania i ma dodatkowe problemy. Prawie każdy wdrożony inteligentny kontrakt Solidity, który przyciągnął duże salda, został w jakiś sposób naruszony. Język skryptowy Solidity ułatwia pisanie oprogramowania niż jego zabezpieczanie. Ethereum stało się znane głównie dzięki mechanizmowi pozyskiwania funduszy znanemu jako „ICO”, ​​w ramach którego fundraiser tworzy nowe tokeny w sieci Ethereum w celu sprzedaży za bitcoiny i eter – z których wiele podlega niepewnej zgodności z przepisami.

Ekologicznie zielona chia (XCH) ma na celu ratowanie planety

Blockchain firmy Chia oferuje korzyści funkcjonalne i środowiskowe dla istniejących platform Bitcoin, Ethereum i Ripple. Blockchain Chia jest bardziej otwarty i dostępny niż istniejące instytucje finansowe, wydajniejszy i mniej marnotrawny niż łańcuch bloków Bitcoin i Ethereum oraz lepiej zaprojektowany do bezpiecznych inteligentnych transakcji finansowych niż łańcuch blokowy Ethereum, a jednocześnie jest bardziej zdecentralizowany niż Bitcoin, Ethereum czy Ripple.

Blockchain firmy Chia zastępuje „Proof of Work”, który jest metodą konsensusu używaną przez Bitcoin i Ethereum, pierwszym tego rodzaju „Proof of Space and Time”, który zużywa znacznie mniej energii i prowadzi do bardziej zdecentralizowanego i bezpieczniejszego łańcucha bloków. Proofs of Space wykorzystuje nieużywaną przestrzeń dyskową, nagradzając właścicieli pustej przestrzeni na „ farmę ”, a Proofs of Time zwiększa bezpieczeństwo i przewidywalność czasu w sieci.

Ponieważ Bitcoin używa skryptu Bitcoin, a Ethereum używa Solidity do programowania transakcji, blockchain Chia używa Chialisp. Chialisp to nowo opracowany język programowania blockchain i łańcuchowe środowisko do tworzenia inteligentnych transakcji, które uwolni bezpieczeństwo, przejrzystość i łatwość użytkowania, które obiecują kryptowaluty. Aplikacje działające na blockchainie Chia mają mieć funkcjonalność odpowiednią dla bankowości. Podczas pierwszego uruchomienia główny nacisk zostanie położony na podstawowe funkcje, takie jak kontrola finansowa, rozliczanie i rozrachunek płatności oraz zarządzanie emisją różnych aktywów.

Jednym z głównych przypadków użycia chia są płatności międzynarodowe – szczególnie w regionach, w których rządy lub systemy finansowe są szczególnie niestabilne. Firma oczekuje, że blockchain Chia i Chialisp ułatwią szereg transakcji, w tym ułatwianie płatności transgranicznych, emitowanie aktywów finansowych i stabilną emisję monet z najlepszą w swojej klasie opieką i kontrolą.

Chia – najprostszy cyfrowy pieniędzy na farmie – to „wybór ludu”

W porównaniu z istniejącymi nowoczesnymi platformami finansowymi, chia jest najłatwiejszym do pozyskania cyfrowym pieniądzem. W przeciwieństwie do umiejętności technicznych wymaganych do przyłączenia się do społeczności górników, wszyscy ludzie mogą „uprawiać” chia w domu za ułamek kosztów. Dowiedz się więcej o hodowli chia i harmonogramie nagród hodowców chia w białej księdze biznesowej firmy Chia .

Zdobądź nagrody chia (XCH) już dziś

Instalacja łańcucha blokowego Chia dla systemu Windows, MacOS i wielu innych platform jest prosta. Pobierz blockchain Chia i zdobądź nagrody chia (XCH) już teraz. Aby dowiedzieć się więcej o blockchainie Chia, obejrzyj wideo z premiery sieci głównej firmy.

Handel giełdowy – bądź na bieżąco

Proszę spodziewać się początkowego sześciotygodniowego okresu, w którym transakcje zostaną zamrożone, a rolnicy będą otrzymywać tylko nagrody rolne. Blockchain Chia będzie miękko rozwidlać ostateczne możliwości transakcyjne w tym okresie w wersji 1.1. Miękki widelec będzie wymaganym ulepszeniem przed końcem sześciotygodniowego okresu. Przeczytaj o tym wszystko w informacjach o wydaniu Chia.


źródło: https://newsdirect.com/news/chia-launches-eco-friendly-blockchain-and-new-digital-currency-422529418

Reklamy